Будівництво дитячого иайданчика

На вашій заміській ділянці неодмінно повинно знайтися місце для дитячого майданчика. Ідеальна дитяча площадка поєднує в собі комплекс ігрових і спортивних споруд, які не дадуть вашій дитині скучити на дачі.

Місце для дитячого майданчика

Вибір розташування дитячого майданчика обумовлюється необхідністю постійно тримати її в полі зору. Відповідно, ігровий простір організовують на відкритому місці, яке добре проглядається практично з усіх боків.

Розміри дитячого майданчика визначаються можливостями вашої ділянки і запланованим кількістю ігрових елементів. Стандартний варіант для малюків — 6 × 4 м, хоча для дітей постарше потрібно вже більше простору: обладнати футбольне поле від вас не потрібно, але столик для пінг-понгу явно порадує підросли нащадків.

Майданчик можна засипати дрібним піском або засадити травою. Постарайтеся відгородити ігровий простір від сонця і вітру, застосувавши можливості малих архітектурних форм. З цим завданням відмінно впорається декоративна стінка, увита пагонами витких рослин.

Елементи дитячого майданчика:

Пісочниця

Ігри в пісочниці розвивають фантазію і просторову уяву дітей. Будівництво піщаних замків позитивно впливає на дрібну моторику рук і загальний розвиток дитини. Крім того, дотримуючись певних правил, пісочницю нескладно зробити своїми руками.

 • Вирийте яму глибиною 30-40 см.
 • Зробіть дренаж: шар гальки, щебеню або буту (15-20 см).
 • Відміряйте потрібну відстань (зазвичай — 1 × 1 м) і зміцните 4 міцних клина в землі по кутах майбутньої пісочниці.
 • Прибийте до клинам 4 обструганих рубанком дошки.
 • Зверху покладіть плазом і зафіксуєте цвяхами 2 (або 4) гладких дошки, які послужать сидіннями.
 • Насипте шар піску — 15 см. Пісок можна дістати в кар’єрі, на річці або купити кілька мішків в магазині. Перш ніж заповнювати пісочницю пісок необхідно просіяти, виключивши дрібні камінчики і сміття.
 • Детальніше про будівництво пісочниці, за якою легко доглядати, ви дізнаєтеся з нашої статті.

гойдалки

Гойдалки також можуть почати свій розбіг на дитячому майданчику з вашої подачі.

Для того щоб зробити вертикальні садові гойдалки:

 • Викопайте ями глибиною 60 см під опорні стовпи і зміцните в них 2 вертикальних бруса.
 • Поперечину для гойдалок спорудити з оцинкованої водопровідної труби або дерев’яного бруса.
 • До перекладині прикріпіть мотузки (краще синтетичні).
 • Обладнайте сидіння гойдалок смуговими дужками з вушками і міцно прив’яжіть до скоб кінці мотузок.
 • Слідкуйте за технікою безпеки: навколо гойдалок краще посадити м’яку траву, щоб ваша дитина не піддавався ризику отримання травм.

Спортивний комплекс (турнік)

Невеликий комплекс спортивних споруд посприяє гармонійному фізичному розвитку вашої дитини. Комплекс може включати в себе кільця, канат, мотузкові сходи і гойдалки.

Створіть П-образне споруду з брусів — за принципом рами для вертикальних гойдалок. Чим довше горизонтальний брус, тим більше спортивних «іграшок» можна на ньому розмістити.

Відмінним варіантом також стане створення майданчика для гри в стріт-бол (гра в баскетбол, при якій використовується тільки одне кільце). Подібна баскетбольний майданчик не потребує багато вільного простору.

Виберіть невелику ділянку землі (грунт повинен бути твердим, добре утоптаним). Потім зміцните в землі стовп з баскетбольним кільцем, яке легко придбати в спеціалізованих магазинів спорттоварів. І разом з дітьми приступайте до штурму баскетбольної сітки!

До речі, на баскетбольному майданчику можна влаштовувати і волейбольні баталії. Причому ви можете просто перекидатися м’ячем в гуртку чи закріпити волейбольну сітку на спеціальних металевих стійках. Для закріплення волейбольної сітки підійдуть і звичайні дерев’яні стовпи, надійно вкопані в землю.

басейн

Якщо ваша дитина обожнює купання, компактний домашній водойму позбавить вас від необхідності регулярно водити його на озеро або річку.

Басейн-жабник може бути надувним магазинним або зробленим руками дбайливих батьків. Для того щоб зробити басейн самим:

 • Вирийте яму (глибина 30-50 см).
 • Забетонують дно і стінки поглиблення.
 • Викладіть ще не застиглу бетонну поверхню басейну плиткою.

Крім вищезазначених елементів дитячого майданчика ви можете також спорудити дитячий курінь з підручних матеріалів, різнорівневі бетонні стовпчики для стрибків «з камінчика на камінчик», дерев’яну «конячку» пружинці і т.д. Проявіть фантазію, і річний заміський відпочинок стане свят для вашої дитини!

 

Оставьте первый комментарий

Оставить отзыв

Ваш e-mail (не публикуется).


*